Сила в правде

Навигация

Счетчик тепла: можно ли установить самому домовладельцу

Счетчик тепла: можно ли установить самому домовладельцу
в Новости/Социальная правда

Закон «О коммерческом учете тепловой энергии и водоснабжения» вступил в действие. В связи с этим возникает масса актуальных вопросов, поскольку действующий теперь документ вносит много нового в непростые взаимоотношения граждан с поставщиками коммунальных услуг. «Народная Правда» дает ответ на вопрос о том, можно ли установить счетчик тепла самому домовладельцу.

Лічильник тепла: чи можна встановити самому домовласникові

Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» вступив в дію. У зв’язку з цим виникає маса актуальних питань, оскільки діючий тепер документ вносить багато нового в непрості взаємини громадян з постачальниками комунальних послуг. «Народна Правда» дає відповідь на питання про те, чи можна встановити лічильник тепла самому домовласникові.

Згідно із законом встановлювати в будинки лічильники тепла за свій рахунок громадянам не обов’язково. Місцеві органи влади можуть прийняти рішення і профінансувати встановлення за кошти місцевого бюджету. Але, якщо влада не захоче платити за установку лічильника, вона буде здійснюватися за рахунок громадян.

Вартість лічильника і робіт з його встановлення розподіляється між усіма мешканцями будинку і може бути оплачена частинами протягом п’яти років, або іншого часу, зазначеного у відповідному договорі. Встановлювати лічильник за замовчуванням повинен постачальник послуг, попередивши громадян про вартість приладу і робіт.

Жителі, втім, можуть також самі встановити лічильник, або ж вимагати від постачальника зміни умов (наприклад, придбання більш дешевого лічильника, який відповідає стандартам). Сьогодні будинковий лічильник тепла варто 45-70 тисяч гривень.

У зв’язку з цим виникає питання: чи повинні громадяни, які проживають у багатоквартирному будинку, які мають в квартирі автономне опалення, платитимуть за установку лічильника будинкового тепла?

Так, навіть якщо у вас автономне опалення, ви повинні платити такі ж внески за установку лічильника, як і ваші сусіди, які користуються центральним опаленням. Також вони разом з іншими жителями будинку платитимуть абонплату за обслуговування або заміну такого лічильника.

Чи поширюються субсидії на сплату абонплати за установку і обслуговування будинкових лічильників?

Так, при нарахуванні внесків за установку, обслуговування та заміну таких лічильників застосовується законодавство про соціальні нормативи користування комунальними послугами.

Коли потрібно встановити будинковий лічильник?

Лічильники тепла постачальники тепла або громадяни повинні встановити протягом року, тобто до серпня 2018 року. Лічильники гарячої та холодної води для житлових приміщень — протягом двох років.

Якщо в будинку вже встановлено будинковий лічильник, доведеться платити за його установку і обслуговування? За установку, якщо він встановлений до вступу в силу закону — немає. За обслуговування — так.

Детальніше про все, що стосується установки, контролю та оплати за лічильниками тепла можна прочитати в спеціальному матеріалі «Народної Правди».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Последние Новости

Scroll Up

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: